Strona archiwalna GTF (2010-2015)

GTF

Kobieta w Kuźni

od 3 czerwca 2012, Kuźnia Wodna w Oliwie

Otwarcie wystawy fotograficznej 3 czerwca 2012 o godz. 12:00
Wystawa będzie czynna do 30 września 2012. Na otwarcie wystawy wstęp wolny.

kobieta-w-kuzni2_7697.jpg

Według wielu znawców tej dziedziny sztuki kobieta zawsze fascynowała, a temat jest znany od wielu lat. Kobieta w fotografii to nie tylko jej ciało, ale jej emocje i uczucia, które skłaniają odbiorcę do refleksji i chwili zatrzymania, by wejrzeć w głąb swojej wyobraźni, budząc ukryte marzenia i wywołując wspomnienia, jednak na pewno nie wyczerpany do końca.

To dlatego, że kobieta, istota zmienna, zmysłowa i nieodgadniona zawsze fascynowała twórców, zwłaszcza fotografików. Ich dzieła pokazują, że kobieta to nie tylko jej ciało, ale jej emocje i uczucia, które skłaniają odbiorcę do refleksji i chwili zatrzymania, by wejrzeć w głąb swojej wyobraźni, budząc ukryte marzenia i wywołując wspomnienia.

Połączenie tego wszystkiego z murami zabytkowej kuźni – może okazać się szalenie inspirujące i ciekawe. Zachęcamy więc Państwa do zawitania do kuźni -aby przekonać się osobiście o istocie fascynacji tym tematem.

Darek Wilk
www.kuzniawodna.eu

 

Prośba organizacyjna.
W związku z tym, że teren Kuźni Wodnej znajduje się w obszarze bezpieczeństwa bazy piłkarskiej reprezentacji Niemiec, bardzo prosimy o punktualne przyjście na otwarcie. Dzięki temu wygodnie będzie można przejść do Kuźni z pobliskiego punktu kontrolnego na ulicy Kwietnej.

kobieta-w-kuzni_plakat.jpg