Strona archiwalna GTF (2010-2015)

GTF

Sierżno 2012 - plan działania

Pod koniec ubiegłego sezonu ustaliliśmy, że przygotuję informację na temat jesiennego Pleneru GTF. Mój wybór padł na miejscowość Sierżno, koło Bytowa oraz gospodarstwo agroturystyczne państwa Parnowskich, tamże.

Termin
Preferowany: 5-7 października (piątek - niedziela)
Opcjonalny: 12-14 października (jw, tydzień później)

Cena
Koszt weekendowego pobytu wynosi 130zł (piątek-niedziela) za osobę i zawiera spanie i wyżywienie (kolacja-śniadanie-obiad-kolacja-śniadanie) Ewentualne napoje wspomagające pomiędzy posiłkami i na wieczór trzeba zorganizować wg własnych upodobań.

Warunki pobytu
Pokoje są wieloosobowe - od 2 do 4osób. Wszystko nowo odremontowane lub wykonane od podstaw ca 3-4 lata temu - nowe łazienki, ubikacje, pokoje itp Pokoje noclegowe są w dwóch budynkach - głównym: ponad 200-letniej chacie oraz w gospodarczym - oborze przerobionej na pokoje mieszkalne.

Generalnie mamy tam kilkanaście miejsc do spania, ilość gości "naraz" zależy od tego czy będziemy w parkach czy solo.

Atrakcje podstawowe (w skrócie)
Na miejscu jest stodoła na integracje różne, domek nad stawem na grilla i dalsze integracje, dwa stawy z czego jeden dość spory i zarybiony, pole, sauna, bilard i w nocy ciemno jak w drugim końcu psa ...słowem prawdziwa wiocha ;)

Lokalizacja sprzyja w znacznym stopniu fotografii krajobrazowej i przyrodniczej. Miłośnicy klimatów etnograficznych w samej (niedużej zresztą) wsi będą mogli znaleźć ciekawe miejsca jak np stara szkoła czy liczne ponad stuletnie budynki gospodarcze.
W bezpośredniej okolicy odbywają się ptasie sejmiki gdzie zbierają się podczas migracji tam i spowrotem do ciepłych krajów. Na terenie gospodarstwa są do dyspozycji zabudowania oraz różnorodne ukształtowanie terenu nad ranem można spotkać przemykające dzikie zwierzęta... a w okolicy do 20-30 minut spacerkiem liczne lasy, stawy, wzgórza i dolinki. Gwarantowana foto-frajda.
Niedaleko Sierżna znajduje się również stary cmentarz leśników który fotografowali wcześniej Ania i Krzysiek i jeśli zechcemy wybrać się tam na rekonesans, jest też na miejscu dobry człowiek, który obiecał opowiedzieć o nim wiele ciekawych rzeczy. Do Bytowa jest dosłownie kilka kilometrów więc też można się wybrać czy to na zamek czy to do miasta po prostu.

Atrakcje za dodatkową opłatą
Jeśli wyrazicie zainteresowanie, możemy dodatkowo zorganizować na wyjeździe nieduże warsztaty fotograficzne w zakresie portretowo aktowym ze wskazaniem na aktowe. W takim przypadku trzeba będzie opłacić modelkom zakwaterowanie i wynagrodzenie. Składka na ten cel może wynieść zależnie od ilości uczestników od 50 do 110zł (z grubsza) na głowę.

Dodatkowe info
Prawdopodobnie możliwe będzie dofinansowanie naszego wyjazdu z budżetu, który nam został po jednej z wystaw w Domu Uphagena. W związku z tym ostateczny koszt wyjazdu zostanie podany w momencie gdy będzie znana ilość uczestników oraz czy zatrudniamy modelki na warsztaty czy nie. Więcej o gospodarstwie na stronie chatawewsi.pl

Zgłoszenia
Bardzo proszę wszystkich o zgłoszenia do mnie osobiście możliwie jak najszybciej i podanie:

  • ilości osób
  • preferowanego terminu
  • czy jesteście zainteresowani sesją z modelką / warsztatami

Informacje najlepiej emailem na nasz oficjalny adres email.

 

pozdrawiam

Adam Dereszkiewicz