Strona archiwalna GTF (2010-2015)

GTF

Skazani na Orunię - Grzegorz Jezierski

21 stycznia - 11 lutego 2012, Gościnna Przystań

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 21 stycznia 2012r o godzinie 18:00. Ekspozycja w domu "Gościnna Przystań" ul Gościnna 14, Gdańsk Orunia.

Na wystawę zaprasza autor wraz z domem Gościnna Przystań i portalem mojaorunia.pl

grzegorz-jezierski_autor-m.jpg
grzegorz-jezierski_dzwony-m.jpg
grzegorz-jezierski_kuznia.jpg
grzegorz-jezierski_podworko.jpg

Grzegorz Jezierski urodzony w Sopocie, mieszka, pracuje i tworzy w Gdańsku, członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Jego prace zostały uhonorowane między innymi podczas ubiegłorocznych konkursów: Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej w Żarach i Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych w Olsztynie. Swoje prace prezentował na wystawach w kraju i za granicą, między innymi na Węgrzech, w Serbii, Chinach, Indiach, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie.

Prezentowane fotografie na wystawie "Skazani na Orunię" to zestaw 40 obrazów z gdańskiej dzielnicy, przedproża wojewódzkiego miasta. Dzielnicy zaniedbywanej przez kolejne dekady i ekipy władające miastem, dobitej powodzią w 2011 roku. Rozpadające się kamienice, zaułki, mieszkańcy zapleśniałych i zagrzybiałych domów, często z wychodkami w podwórkowych komórkach, walczący z biedą, szarością, skromnymi środkami starający się ożywić zapomnianą dzielnicę.

grzegorz-jezierski_plakat-m.jpg