Strona archiwalna GTF (2010-2015)

GTF

Wystawa fotografii Aleksandra Orzechowskiego

2-28 lutego 2015, Biblioteka na Żabiance

Polecamy i zapraszamy w imieniu Autora i Organizatora - WiMBP w Gdańsku. Wystawę fotografii Aleksandra Orzechowskiego można będzie podziwiać w Bibliotece na Żabiance, ul Gospody 3b do końca lutego 2015 roku.

Wernisaż w piątek, 6 lutego o godzinie 18:00.

Aleksander Orzechowski (1981) - fotograf amator, samouk - o sobie.

Ziarenko pasji fotograficznej zasiało się we mnie jeszcze kiedy byłem dzieckiem. Gdzieś to we mnie tkwiło, aż zaczęło kiełkować i wtedy to, w 2008 roku, kupiłem swój pierwszy aparat fotograficzny.

Rysowanie światłem sprawia mi ogromną przyjemność, dodaje energii, pozwala się wyciszyć, zrelaksować; fotografowanie wzbudza we mnie mnóstwo emocji, skłania do przemyśleń. Otaczającą rzeczywistość lub też wykreowaną przeze mnie rejestruję zarówno na analogowej jak i digitalnej kliszy.

Chyba największą frajdę sprawia mi tworzenie obrazu za pomocą "rybiego oka", jest to swego rodzaju naginanie zasad kompozycji, przedstawienie tego, co każdy widzi, w nieco inny sposób.

Wciąż szukam tego jedynego ujęcia, własnej drogi w fotografii, a spotkanie z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym uczyniło moją przygodę z fotografią bujniejszą, dało nowe doświadczenia, wzbogaciło dotychczasowe. Każde spotkanie w GTF-ie jest dla mnie nauką fotografii.