Strona archiwalna GTF (2010-2015)

GTF

Portret: spotkanie 1 - trochę teorii

21 listopada 2013

Część teoretyczna warsztatu pt "Portret" zgromadziła wielu zainteresowanych tym tematem uczestników. Z przyjemnością i satysfakcją możemy stwierdzić, że wielu z nich było juz wcześniej uczestnikami warsztatów "Architektura".

Prezentację tematu poprowadził Adam Dereszkiewicz ze wsparciem Adama Fleksa. Poruszone zostały tematy poczynając od lekkiego zaznaczenia historii portretu i wpływu portretów malarskich na obecne realizacje fotograficzne poprzez technikalia (lampy, blendy, obiektywy, tonalność, naświetlenie) po najważniejsze zdaniem prowadzącego - indywidualny kontakt z osobą portretowaną.

Nie będziemy w tym miejscu przytaczać przykładów i treści, bo warsztaty mają charakter praktyczny - więc trzeba na nie przyjść i spróbować swoich sił osobiście. Do czego namawiamy wszystkich zainteresowanych fotografią.

Reportaż

Zdjęcia: Agnieszka Marcyniuk

owfgtf-portret_fot-agnieszka-marcyniuk_1965.jpg
owfgtf-portret_fot-agnieszka-marcyniuk_1994.jpg
owfgtf-portret_fot-agnieszka-marcyniuk_2001.jpg
owfgtf-portret_fot-agnieszka-marcyniuk_2029.jpg

owfgtf-portret_fot-agnieszka-marcyniuk_2036.jpg
owfgtf-portret_fot-agnieszka-marcyniuk_2042.jpg
owfgtf-portret_fot-agnieszka-marcyniuk_2045.jpg

Przypominamy o grupie Otwartych Warsztatów Fotograficznych w serwisie facebook: facebook.com/groups/owfgtf/. Tutaj praktycznie codziennie dodawane są nowe treści, nowe zdjęcia i komentarze. Warto dołączyć :)